ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Ο Δήμος Θεσσαλονίκης παρέχει δωρεάν είδη παντοπωλείου στους απόρους και στα κοινωνικά αποκλεισμένα άτομα, δηλαδή σε όσους αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα ή προβλήματα υγείας, ανεργία κλπ. Επίσης, στηρίζει τους οικονομικά αδύνατους μαθητές. Στο Δήμο Θεσσαλονίκης λειτουργεί Συμβουλευτικό Κέντρο Ιατρικής Φροντίδας που απευθύνεται σε άπορους και ανασφάλιστους κατοίκους του Δήμου Θεσσαλονίκης. Επίσης από το Δήμο Θεσσαλονίκης παρέχεται δωρεάν ενισχυτική διδασκαλία σε μαθητές δημοτικού, γυμνασίου και λυκείου καθώς και μαθήματα Ελληνικής Γλώσσας από εθελοντές καθηγητές και δασκάλους.

Στοιχεία επικοινωνίας:
Δήμος Θεσσαλονίκης, Νέο Δημαρχείο, Βασ. Γεωργίου Α΄1, ΤΚ 54640, Θεσσαλονίκη, τηλ. 2313 31-7777 2313 31-7099 info@thessaloniki.gr
Θεσσαλονίκη
Κοινωνικές υπηρεσίες