ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΦΑ/ ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τα προγράμματα που υλοποιεί το Δίκτυο Άλφα απευθύνονται σε μαθητές, νέους, εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, γονείς, στελέχη αθλητικών & πολιτιστικών συλλόγων και φορέων και σε όλη την τοπική κοινότητα. Συγκεκριμένα, οργανώνονται επιμορφωτικά σεμινάρια για εκπαιδευτικούς, ομαδικά εργαστήρια για γονείς, εκπαιδευτικές συναντήσεις με νέους, παρεμβάσεις ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης σε φορείς και συλλόγους ενώ ταυτόχρονα δέχεται σε ατομικά ραντεβού άτομα και οικογένειες που τους απασχολούν θέματα χρήσης και γενικότερα ψυχικής υγείας, με στόχο τη συμβουλευτική και τον σωστό προσανατολισμό για θεραπεία.

Στοιχεία επικοινωνίας:
Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 2310 729 090, Fax 2310 729 91 Διεύθυνση: Κέννεντυ 32, Αμπελόκηποι Τ.Κ. 561 21
Θεσσαλονίκη
Κοινωνικές υπηρεσίες