ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ "ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ"

Η πανελλαδική «Γραμμή 115 25» του «Μαζί για το Παιδί», είναι  μια τηλεφωνική γραμμή βοήθειας που απευθύνεται σε παιδιά, εφήβους, γονείς και εκπαιδευτικούς. Λειτουργεί από τον Φεβρουάριο του 2009 και δέχεται πάνω από 6.000 κλήσεις ετησίως. Η πανελλαδική «Γραμμή 115 25» της Ένωσης «Μαζί για το Παιδί» λειτουργεί, από Δευτέρα έως Παρασκευή 9:00-21:00.
Το προσωπικό της «Γραμμής 115 25» δίνει υπεύθυνες απαντήσεις σε κρίσιμα θέματα όπως:

• Ψυχική υγεία των παιδιών (άγχος, θυμός, διαπροσωπικές σχέσεις εφήβων, σχέσεις γονέων-παιδιών κ.α.)
• Βία στο σχολείο και άλλα σχολικά προβλήματα
• Ενδο-οικογενειακή βία
• Σχέσεις, άγχος, επιθετικότητα και οριοθέτηση
• Διαχείριση διαζυγίου με παιδιά