ΚΕΝΤΡΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΝΗΠΙΩΝ (ΚΔΑΝ) ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ- ΕΥΟΣΜΟΥ

Δημιουργικές δραστηριότητες, πρότυπη διαπαιδαγώγηση και ασφαλή φύλαξη σε παιδιά προσχολικής ηλικίας (2,5 - 5 ετών) παρέχουν τα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης Νηπίων (ΚΔΑΝ), που λειτουργούν στο πλαίσιο της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης  Κορδελιού - Ευόσμου (ΔΗ.Κ.Ε.Κ.Ε.).
Πρόκειται για σύγχρονες μονάδες δημιουργικής απασχόλησης νηπίων, οι οποίες με τη συνδρομή έμπειρων βρεφονηπιοκόμων και παιδαγωγών συμβάλλουν στην τόνωση της κοινωνικότητας, της δημιουργικότητας και της αυτονομίας των παιδιών νηπιακής ηλικίας.

Στοιχεία επικοινωνίας:
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2310706668. Στο Δήμο Κορδελιού - Ευόσμου λειτουργούν δύο (2) Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης Νηπίων: α) στην οδό ΡΩΜΑΝΟΥ από τις 08:00 π.μ.-12:00 μ.μ. και β) στην οδό ΜΑΒΙΛΗ 08:00 π.μ.- 13:00 μ.μ και ολοήμερο 07:00 π.μ.-16:00 π.μ. Διεύθυνση: Γραφεία της ΔΗΚΕΚΕ, 2ος όροφος Πολιτιστικού Κέντρου Ευόσμου (οδός Μ. Αλεξάνδρου 57)
Θεσσαλονίκη
Κοινωνικές υπηρεσίες