Εξωσχολικές δραστηριότητες για τα παιδιά ( εντελώς δωρεάν)

Το  σχολείο συνεργάζεται με το Δήμο Αμπελοκήπων – Μενεμένης με τη λειτουργία απογευματινών τμημάτων ενόργανης γυμναστικής, tae-kwon-do, παραδοσιακών χορών. Επίσης συνεργάζεται με το Σύλλογο Γονέων του σχολείου με τη λειτουργία Θεατρικής Ομάδας και Χορωδίας στην οποία συμμετέχουν μαθητές του σχολείου . Διοργανώνει ψυχαγωγικές εκδηλώσεις για τα παιδιά, όπως: Ψυχαγωγικό πάρτυ: «Chocolate Party», Διασκέδαση με τους ανιματέρ της «ΙΟΝ». Τραγούδι Καραόκε. Επίδειξη από τη Σχολή χορού Τέρψιchorus. Επίδειξη από τη Σχολή Tae Kwon Do T.K.D. Chon Ji. Ζούμπα από τη Σχολή χορού Dancemania. Χορευτικά από την Ένωση Ποντίων Αμπελοκήπων. Χριστούγεννα 2016: Ο Αη Βασίλης δέχεται τα γράμματα των παιδιών. Κλήρωση για ένα ποδήλατο.Βραδιά Αστρονομίας. Διασκεδάζουμε μαθαίνοντας τ’ αστέρια. Ώρα: 8.30 μ.μ.

Θεσσαλονίκη
Φεστιβάλ